Ferforje Merdiven Korkuluk

Ferforje Merdiven Korkuluk

Ferforje merdiven korkuluk yapılarda güvenlik, özellikle can güvenliği yapının tüm diğer özelliklerini önüne geçmek durumundadır. İnsan hayatını koruyacaklar tedbir, tasarım özelliklerinin önüne geçer. Merdiven korkulukları imal edilirken farklı standartlar tercih edilebilir. Örneğin içi boş profillerden korkuluk yapılabileceği gibi, alüminyum ve buna benzer alaşımlardan imal edilen ve zemine basitçe monte edilen korkuluklar da kimi yapılarda kullanılmaktadır.

Döner Merdiven Korkuluğu

Ancak bu tip güvenlik tedbirleri maalesef yeterli güvenlik seviyesini arz edemezler. Zira merdiven korkuluklarının bir veya birkaç insanın ağırlığı değil çok daha fazla ağırlıkları taşıyabiliyor olması gerekir. Acil durumlarda baskı görmesi halinde dayanabilmesi, yangın ve deprem gibi hallerde formunu yitirmemesi gerekir. Ferforje merdiven korkulukları; bu noktada ihtiyacı tam anlamıyla karşılayabilen ürünlerdir. İnşa esnasında veya daha sonra kapıya monte edilebilir çok yüksek ağırlıkları kolayca tolere edebilirler. Ferforje teknenin yapısı gereği, her ne kadar ince profiller kullanılsa da, bu profilleri bir gülme eğilimi oldukça düşüktür. Ayrıca çok yüksek ısılarda formlarını korur ve olası deprem hallerinde bir destek görevi görebilirler. Tabii ferforjenin bir diğer önemli özelliği, son derece estetik bir yapıya sahip olmasıdır. Tüm bu özelliklerinin bir araya koyduğumuzda, ferforje merdiven korkulukları yapılarda tercih edilecek yani korkuluk türü olarak öne çıkmaktadır.

Demir Merdiven Korkuluk

Ferforje korkuluklarını çok farklı modelleri ile birçok yapıda görmek mümkündür. Farklı tasarımları söz konusu olan korkuluklar, dayanıklılığı ile de birçok kişinin tercih nedeni olmuştur. Ferforje merdiven korkulukları dayanıklılığı ile birlikte hem zarif hem de çağdaşlık katan görünümleri sayesinde bulunduğu ortamda kendine özgün tarzlarıyla farklı bir atmosfer yaratır. Uzun soluklu kullanabilme imkânları ile kaliteye daha uygun bir şekilde ulaşmak mümkün olur. Devamlı gelişen ve yenilenen teknoloji sayesinde imal edilen korkuluklar çok fazla yüke maruz kalabilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda bu yüklere maruz kaldığında herhangi bir bozulma, ezilme ya da kırılma meydana gelmez. Bu şekilde de ferforje merdiven korkulukları uzun zaman kullanabilme olanağı sağlanmış olunur.

Ferforje Korkuluk Modelleri

yükleniyor...
daha fazla yükle

Ferforje merdiven korkuluk ihtiyacınız mı var?