Çelik Çatı

Çelik çatı modern ve yeni yapılan binaların birçoğunun çatı malzemesi artık çelik yapılardan oluşmaktadır. Binaların üzerlerini örtmek için kullanılırlar. Çelik yapılar kiremit ve tahta gibi malzemelere oranla oldukça dayanıklıdır. Çünkü çelik; kaliteli, kopmayan ve dayanıklılığı yüksek demir profillerden üretilmiş yapılardır. Doğal afetlere karşı oldukça dirençlidir. Kiremit ve tahta yapılar gibi rüzgar ve fırtınadan etkilenerek can güvenliğini tehlikeye atacak durumlar oluşturmazlar.

Çelik çatı Nasıl Yapılır?

Yaygın ferforje uygulamalarından olan çelik çatılar, yalnızca binaların tavanında uygulanmaz. Balkon üstleri, sundurmalar, bina çevreleri, kafe ve restoranların üstünün kapatılması gibi birçok farklı uygulama alanı söz konusudur. Tabii uygulamanın türüne göre, ferforje çatı uygulamasının imalat tarzı da farklılık arz eder. Bu uygulamalarda genellikle desenli kesitler değil, düz profiller kullanılır. Kapatma için kullanılacak yöntemin ne olduğuna bağlı olarak farklı seçenekler söz konusu olabilir ki, örneğin çelik çatı uygulaması açılıp kapanabilen bir sisteme sahip olacaksa farklı, sabit bir çatı yapılacaksa farklı tasarım yapılır.

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik Çatı
Çelik Çatı
Çelik Çatı
Çelik Çatı
Çelik Çatı
Çelik Çatı

Uygulama gerçekleştirilmeden önce mutlaka etüt yapılır. İhtiyaçlar saptanır ve zeminin bu ağırlıkla ilgili olarak testi gerçekleştirilir. Çatı eğimi ve tasarım özellikler de planlandıktan sonra imalata geçilir. İmalat safhasında öncelikle ihtiyacınız olan profiller imalathanede kesilerek kodlanır ve montaja hazır hale getirilir. Daha sonra uygulama alanında kaynak esnasında plana uygun biçimde detaylı biçimlendirmeleri gerçekleştirilir. Ferforje bir sanat olduğundan, çelik çatı imalatın da işçilik standartları büyük öneme sahiptir. Demir ve çelik ürünlerinin standartları hemen her yerde aynı olmakla birlikte işçilik büyük farklar arz eder. Biz Uçar Ferforje olarak, ihtiyacınız olan tüm alanlarda size ferforje alanında destek sunabiliyoruz. Modern uygulamalar, sanatsal klasik uygulamalar veya özel projeler için size çelik çatı imalatı desteği sunabiliriz. Hizmetlerimizin tamamında yüksek standartları öngörüyor ve sizin için en uygun projeyi geliştiriyoruz. İhtiyacınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilen şık estetik ve kullanışlı modellerimiz ile 47 yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz.

Çelik çatı ihtiyacınız mı var?