Ferforje Boyama

Sentetik esaslı, hava kurumalı ve antik bir görünüm sağlayan özel bir uygulama boyasıdır. Farklı renk seçenekleri ile istenilen estetik görünümün sağlanması için tasarlanmıştır. Optimum kuruma süresi ile farklı görünümler yaratılabilmektedir. Mobilya, metal gibi dekorasyon işlerinde gölgelendirme, eskitme ve estetik görünüm kazandırmak için her türlü astarlanmış veya macunlanmış ahşap ve metal yüzeylere uygulanır.

Uygulama Metodu: Selülozik (311 seri) veya Poliüretan Lake(601 seri) sonkatlarla arzu edilen renklerde hazırlanmış yüzeylere fırça, bez veya püskürtme ile uygulanır.Gerektiğinde 914-0518 kodlu Sentetik Tiner ile inceltilebilir.Uygulamadan sonra 1-2 saat içinde bulaşık teli veya Scotch Brite kullanılarak istenen ahşap deseni oluşturulur. Patina uygulamasından bir gün sonra Akrilik (713 seri,703 seri veya A73 seri) ya da Poliüretan (613 seri) vernik uygulaması yapılır.Ayrıca dolgu vernik uygulanmış kaplama yüzeylere gölgelendirme yapmak için bezle çekilerek ince bir kat uygulanıp en az 12 saat sonra üzerine sonkat vernik uygulanabilir.

Dikkat Edilecek Hususlar: Sistemde kolay uçucu ve yanıcı solventlerin bulunması nedeni ile atölyelerde yeterli havalandırma sağlanmalı,açık alev ve yüksek ısıdan sakınılmalıdır.

Ferforje İletişim

Ferforje boyama ihtiyacınız var?